KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Vytvořte si s dětmi autentické pravěké nádoby. Můžete si také odnést vlastnoručně zhotovené fotoalbum s historickými obrázky Boskovic
 
Autor / zdroj foto: Muzeum regionu Boskovicka

Muzeum regionu Boskovicka - Hraběcí rezidence / Boskovice

Hraběcí rezidence se nachází v budově z první třetiny 18. století. V pěti výstavních a dvou prezentačních sálech vás seznámí s přírodními poměry, dějinami města Boskovice a regionu Boskovicko od pravěku do současnosti.

Z dokladů a nálezů zaujmou ukázky druhohorních vymřelých obojživelníků - krytolebců, jedinečný soubor keltských nálezů z Hradiska u Protivanova, středověký meč z doby Jana Lucemburského, současný velkoplošný vyřezávaný model města dle nejstaršího vyobrazení z roku 1730, maketa Boskovické bible či fragmenty více než čtyři metry dlouhého unikátního renesančního praporu.

Součástí expozice je sedm kreativních programů určených různým skupinám návštěvníků od nejmenších dětí po zdravotně hendikepované, či turisticky zaměřené návštěvníky. Zájemci všech věkových kategorií si budou moci vyzkoušet například tkaní vlněného vlákna, tvarování keramických předmětů v pravěku, písařské techniky středověku, nebo ruční výrobu fotoalba první třetiny 20. století.

V expozici Boskovicko – krajinou sedmizubého hřebene si rodiče společně s dětmi mohou z pravěkých technických postupů vyzkoušet tvorbu pravěké nádoby, práci se žernovem nebo opracování kovu. Kromě písařské dílny, kde si vyzkoušíte psaní brkem či namáčecími pery, si můžete odnést vlastnoručně zhotovené fotoalbum s historickými obrázky Boskovic. 

Součástí muzejních expozic je i působivá výstava šicích strojů značky Minerva. Firma začala vyrábět šicí stroje v r. 1881 ve Vídni, později se výroba rozšířila ještě do Opavy a Boskovic. Na výstavě je představena typová řada rodinných šicích strojů Minerva téměř v úplnosti. Ke zhlédnutí jsou i dobové reklamní materiály. Všechny vystavené exponáty jsou funkční.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu muzea.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.