KAM NA VÝLET / Hrady, zámky a zříceniny

Vzácná sbírka zbraní, historické střelecké terče, dvě knihovny i předměty dovezené z Orientu. To všechno nabízí zámek Lysice
 
Autor / zdroj foto: Zámek Lysice

Zámek Lysice / Lysice

Barokní zámek Lysice na místě renesanční vodní tvrze, upravované ještě počátkem 19. století, vyniká bohatě zařízenými interiéry a ojedinělou zámeckou zahradou s promenádní kolonádou s krytou pergolou.

Zámek vyniká především skvostnými a bohatě zařízenými interiéry. Ty představují návštěvníkům životní prostředí a styl přední moravské hraběcí rodiny Dubských z Třebomyslic. Bohaté sbírky, pořízené hlavně v 19.století, obsahují hlavně nábytek, sklo, porcelán, obrazy, dále pak vzácnou sbírku zbraní, dvě knihovny, předměty dovezené z Orientu a pozoruhodnou sbírku historických střeleckých terčů. Od června do září také můžete navštívit ojedinělou zámeckou zahradu s promenádní kolonádou a dále pak interiér salla terreny. Možná je také návštěva oranžerie a zámeckého zahradnictví z 2.poloviny 19.století.

Reprezentační prostory
Čeká na vás prohlídka reprezentačních prostor, knihovny Marie von Ebner Eschenbach, velkého salónu, dámských apartmá, orientálního salónu, zbrojnice a knihovny Erwina Dubského.

Můžete se nechat provést taky po privátních a hostinských pokojích nebo si sami projít zámecké zahrady. Neméně zajímavá je pak taky menší výstavní síň, věnovaná rakouské spisovatelce z moravy Marii von Ebner Eschenbach, která napsala například román Obecní dítě.

V průběhu roku zámek Lysice pořádá i akce zaměřené na děti. Například Zámek Lysice dětem.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu zámku.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.