KAM NA VÝLET / Hrady, zámky a zříceniny

Zámek Letovice.
Na zámku Letovice je velkým zážitkem prohlídka mučírny a hladomorny. Konají se tu burzy starožitností a sběratelských kuriozit
Zámek Letovice. 
Autor / zdroj foto: Zámek Letovice

Zámek Letovice / Letovice

Zámecká kaple, studna hluboká 65 metrů, vinné sklepy, mučírna, hladomorna i obchod se starožitnostmi a suvenýry. To všechno uvidíte na zámku Letovice. Každou první neděli v měsíci se na nádvoří a ve velkém sále jízdárny koná burza starožitností a různých sběratelských kuriozit.

Prohlídka zámku Letovice začíná na nádvoří zámku výkladem průvodce o historii a současnosti zámku Letovice. Další prohlídka probíhá už samostatně a individuálně. Na nádvoří uvidíte zámeckou kapli, studnu hlubokou 65 metrů, vinné sklepy, velký zážitek vás čeká při prohlídce mučírny s hladomornou. Prohlídka zámku začíná výstavou fotografií "Jak vypadal zámek před rekonstrukcí", po prohlídce přízemí, 1. a 2. patra se dostanete na vyhlídkový balkon, ze kterého uvidíte Letovice a okolí.

Ve velkých sálech v 2. patře budou probíhat prodejní výstavy obrazů známých umělců, které si můžete zakoupit. Po dřevěném schodišti sejdete do komnat v 1. patře, které jsou již zrekonstruované a vybavené dobovým nábytkem, obrazy a koberci. Kamenné točité schodiště ve věži vás dovede do areálu jízdárny, kde se nachází restaurace, obchod se starožitnostmi a suvenýry, velký sál na pořádání různých kulturních akcí, dále na nádvoří dětský koutek s pískovištěm a posezením na nádvoří zámecké restaurace.

Každou první neděli v měsíci od 8 do 12 hodin probíhá na nádvoří a ve velkém sále jízdárny burza starožitností a různých sběratelských kuriozit. Jelikož jsou na zámku časté svatby, můžete při prohlídce zámku spatřit svatební obřad.

V parku je možné odpočinout si u jezírka, kde můžete strávit příjemné odpoledne a v restauraci si k tomuto posezení objednat piknikový koš.

Jízdárnu je možné využít k pořádání výstav, koncertů, rodinných oslav, firemních oslav, různých hudebních produkcí, možnost i svatebních hostin. Kde je možné objednat skupiny historického šermu, koně s kočáry nebo s bryčkou a jiné. V areálu se nachází obchod se suvenýry a starožitnostmi i galerie různých uměleckých předmětů. Výstavy probíhají stále po dobu prohlídek a jsou volně přístupné. Budujeme mini ZOO koutek, dále je k vidění muzeum Zemědělské techniky.

Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu zámku Letovice.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.