SPORT / Ostatní sporty

Popis: Ondřej Gruník ve snaze trefit míč v zápase 1. ligy mezi Frýdkem-Místkem a Blanskem.
Ondřej Gruník ve snaze trefit míč v zápase 1. ligy mezi Frýdkem-Místkem a Blanskem.
Autor / zdroj: Rudolf Kovařík
20.6.2016

Poslední série základní části BK Klasik skončila remízou

FRÝDEK-MÍSTEK / BLANSKO

Poslední dva zápasy základní části odehráli hráči Klasiku o uplynulém víkendu. Před svými fanoušky v náhradním termínu vyzvali Blansko, se kterým měli původně hrát v úvodu sezony. Nakonec si oba celky připsali po jedné výhře a nyní již můžou pomýšlet na boje v baráži o extraligu.

Hosté sice měřili dlouhou cestu na sever Moravy, ale na začátku prvního zápasu to byli spíš domácí, kteří hráli nekoncentrovaně. V prvních třech směnách i zásluhou několika chyb v obraně soupeři povolili sedm doběhů. Postupem času se hra vyrovnala, ubylo chyb, ale Klasik nedokázal pořádně zatlačit na dobře házejícího Konvalinku. Výkon a ani prohra 1-8 určitě diváky nenadchli.

Jenže co se nepovedlo v prvním zápase, tak to hráči odčinili ve druhém. Na svého soupeře zatlačili hned v první směně, v niž dokázali stáhnout pět bodů. Zápas z kopce velmi dobře řídil Pavel Kociňák a později David Koláček. Pálkaři Klasiku se dokázali dostávat na mety a do konce zápasu ještě přidali další tři doběhy. Po výhře 8-3 tak skončili s vyrovnanou bilancí devíti výher a devíti proher, což jim stačilo na postupovou šestou příčku.

"Před zápasy jsem si říkal, že by to mohlo skončit 1-1, což se nakonec potvrdilo," hodnotil sérii trenér Frýdku-Místku Jan Maštalíř. "Mrzí mně, že jsme v prvním utkání udělali mnoho chyb v obraně a tak byl výsledek od začátku jasný. V první směně jsme jim darovali čtyři body a od toho se odvíjel celý zápas. My jsme se do něj nedokázali dostat, protože jejich nadhazovač házel výborně. Před druhým utkáním jsme to hodili za hlavu. Nadhazovači Kociňák a Koláček jej odházeli výborně. Nevyvarovali jsme se opět několika chybám, které nás stály doběhy, ale v útoku jsme se probudili a na soupeře zatlačili."

"Jelikož to byly dohrávané zápasy na konci základní části a prakticky v nich již o nic nešlo, tak to na nich také bylo vidět," řekl po skončení série trenér Blanska Ivo Kučera. "Nám stačilo jedno vítězství, takže z tohoto hlediska jsem spokojený. Samozřejmě nejsem spokojený s tím, jak nám utekl začátek druhého zápasu, ale to se občas stane."

Autor / zdroj: Ján Jabrocký

DALŠÍ ČLÁNKY

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Dětská léčebna se speleoterapií v Ostrově u Macochy získá nové moderní prostory

Unikátní dětská léčebna se již více než 35 let ve stávajících „provizorních“ prostorech věnuje dětem s chronickým onemocněním dýchacích cest.

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

DNES SE STALO

VYNÁLEZY1. června 1817

český konstruktér a vynálezce Josef Božek poprvé předvedl široké veřejnosti parní loď na Vltavě v Praze.

VYNÁLEZY1. června 1869

Thomas Alva Edison získal patent na elektronický volební stroj.

DOPRAVA1. června 1970

v Ústí nad Labem byl ukončen provoz tramvají.

POZVÁNKA OBRAZEM