AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Pixabay
4.2.2020

Mateřské školy už znají rozpis provozu v době letních prázdnin

BLANSKO

Ředitelé mateřských škol po dohodě s městem jako zřizovatelem zveřejnili rozpis provozu v době letních prázdnin. Děti mají automaticky zajištěno místo o prázdninách v té mateřské škole, kterou běžně navštěvují. Pokud rodiče potřebují umístit svého potomka i v době, kdy je jejich domovská MŠ zavřená, mohou vyplnit formulář a podat žádost o přijetí dítěte i v jiné mateřince. Tam jim ale ředitel nemusí vyhovět.

V mateřské škole, kde jsou děti přihlášené a kam běžně docházejí, je ředitelé k prázdninovému pobytu zaevidují automaticky poté, co rodiče svůj zájem o prázdninovou docházku nahlásí. V dalších zařízeních ale tuto povinnost nemají, rozhodovat se bude podle zájmu a celkové kapacity mateřských škol. Jasno o volných místech bude ale až v létě.

Rozhodující je období od 25. května do 29. května 2020. To budou zákonní zástupci dítěte moci v mateřské škole, kterou si zvolí k náhradnímu prázdninovému pobytu svého dítěte, osobně vyplnit žádost o přijetí. Do konce měsíce června 2020 bude ve správním řízení příslušným ředitelem vydáno rozhodnutí,“ popisuje vedoucí školského odboru Petra Skotáková.

Zákonní zástupci dítěte, které ředitelé přijmou k prázdninovému pobytu, musejí předem uhradit zálohu na stravné a také úplatu za předškolní vzdělávání.

Rozpis prázdninového provozu mateřských škol v Blansku najdete zde.

Autor / zdroj: Pavla Komárková

DALŠÍ ČLÁNKY

Čtyřiadvacátá dokumentární Ji.hlava začíná za čtyři dny – a bude on-line

Půjde o zcela plnohodnotný ročník, který nabídne více než 270 filmů, debaty s režiséry, diskuse Inspiračního fóra i program pro děti. Festival otevře

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

DNES SE STALO

VYNÁLEZY25. října 1894

Václavské náměstí v Praze osvětluje elektrické pouliční světlo inženýra Křižíka.

KULTURA25. října 1948

vzniklo v Brně profesionální loutkové divadlo Radost.

VYNÁLEZY25. října 1959

profesor Jaroslav Heyrovský dostal Nobelovu cenu za polarografické metody a jejich využití v analytické chemii (první Čechoslovák).

POZVÁNKA OBRAZEM