AKTUÁLNĚ / Krimi

Kradli společně, verze výpovědí však byly odlišné
 
Autor / zdroj foto: Policie ČR

Ostrava

Na dvojici lapků vyjížděli ostravští strážníci ve středu krátce po osmé hodině ranní na jednu ze zastávek v Moravské Ostravě, na které se pokoušeli rozebrat plynový kotel, který krátce před tím společně odcizili ze společných prostor v jednom z obytných domů v Moravské Ostravě, do kterého vnikli za pomoci šroubováku.

Hlídka po příjezdu na tramvajovou zastávku spatřila dva muže ve věku 29 a 35 let. Vedle této dvojice byl na lavičce položený již z části rozebraný plynový kotel.

Jakmile se strážníci začali obou mužů dotazovat k původu plynového kotle, starší z dvojice mužů strážníkům tvrdil, že plynový kotel na místo donesl jemu neznámý muž. S kotlem tedy nemá nic společného a manipuloval s ním pouze proto, aby si mohl sednout na lavičku.

Starší z mužů však netušil, že strážníci mají klíčový důkaz v podobě záznamu z kamer. Počínání obou lapků bylo totiž již nějaký čas monitorováno strážníkem obsluhujícím kamery městského kamerového systému.

Tento fakt zřejmě přiměl mladšího z mužů říci pravdu. Ten se strážníkům doznal, že plynový kotel odcizili společně s druhým mužem ze společných prostor jednoho z nedalekých obytných domů.

Mladší z mužů dále strážníkům uvedl, že vstupní dveře domu byly uzavřeny. Do domu se tak dostali až za pomoci šroubováku, který měl starší z mužů při sobě. Následně prošli společné prostory domu, ze kterých odcizili plynový kotel.

Odcizený plynový kotel pak odnesli na nedalekou zastávku, kde jej započali rozebírat za účelem získání nějakých finančních prostředků.

Vzhledem k okolnostem případu byli oba muži na místě zadrženi a předáni kolegům z Policie České republiky.   

Autor / zdroj: Jindřich Machů

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.